Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Alerginis rinitas

Alerginis rinitas – labai dažna vaikų ir suaugusiųjų liga

  Alerginis rinitas yra viena iš labiausiai paplitusių ligų pasaulyje ir paprastai išlieka visą gyvenimą. Apskaičiuota, kad alerginio rinito paplitimas, apie kurį praneša patys pacientai, yra maždaug 2-25 % vaikų ir 1-40 % suaugusiųjų.

  Patvirtinto alerginio rinito paplitimas suaugusiesiems Europoje svyravo nuo 17 % iki 28,5 %.

  Klasikiniai alerginio rinito simptomai yra nosies niežulys, čiaudulys, rinorėja ir nosies užgulimas. Akių simptomai taip pat yra dažni; alerginis rinokonjunktyvitas yra susijęs su akių niežuliu ir paraudimu bei ašarojimu.

  Alerginis rinitas yra astmos rizikos veiksnys, o nekontroliuojamas vidutinio sunkumo ir sunkus AR turi įtakos astmos kontrolei.

  Alerginis rinitas pablogina daugelio pacientų gyvenimo kokybę, sutrikdydamas miego kokybę ir kognityvines funkcijas, sukeldamas dirglumą ir nuovargį. Alerginis rinitas yra susijęs su prastesniais mokymosi ir darbo rezultatais, ypač žiedadulkių sezono metu.

  Alerginis rinitas yra dažna apsilankymo bendrosios praktikos gydytojo kabinete priežastis. Metinės tiesioginės medicininės išlaidos, susijusios su alerginiu rinitu, yra didelės, tačiau netiesioginės išlaidos, susijusios su prarastu darbo našumu, yra didesnės nei išlaidos, patiriamos sergant astma.

  Tinkamas alerginio rinito gydymas pagerina simptomus, gyvenimo kokybę ir darbo bei mokymosi rezultatus.

  Klasifikacija

  Atsižvelgiant į poveikio laiką, tipą ir simptomus, alerginis rinitas skirstomas į šias grupes:

  Sezoninis alerginis rinitas

  Nuolatinis alerginis rinitas

  Profesinis alerginis rinitas

  Diagnozė

  Alerginio rinito diagnozė nustatoma remiantis paciento anamnezės duomenimis, kai pasireiškia mažiausiai 2 nosies simptomai, atitinka priekinės rinoskopijos duomenys ir gaunami teigiami odos dūrio testo arba kraujo tyrimo dėl alergenams būdingų antikūnų (IgE) rezultatai.

  Odos testai yra svarbi diagnostinė priemonė gydant daugelį alerginių ligų. Šie testai – klasikinė diagnostikos priemonė, leidžianti greitai gauti informacijos apie jautrumą įkvepiamiesiems alergenams, tokiems kaip žiedadulkės, namų dulkių erkutės, naminių gyvūnų nusilupusios odos (epidermio) dalelės ir, rečiau, pelėsiai. Paprastai juos lengva atlikti, jie yra pigūs ir leidžia greitai nustatyti rezultatą, todėl tai yra ideali greitos diagnostikos pacientų priežiūros vietose priemonė.

  Ligos sunkumas ir gydymas

  Atsižvelgiant į simptomų sunkumą ir poveikį gyvenimo kokybei, alerginis rinitas skirstomas į lengvą arba vidutinio sunkumo ir (arba) sunkų.

  Alerginio rinito gydymas apima:

  alergeno vengimą (kai įmanoma)

  farmakoterapiją

  imunoterapiją

  švietimą

   

  Opexa® 20 mg N10 tabletės – slopinančio poveikio neturintis antihistamininis vaistas.

  Opexa® vartojamas šienligės (kuriai būdingi simptomai yra čiaudulys, niežulys, sloga, užgulta nosis, paraudusios ir ašarojančios akys) ir kitų alerginio rinito formų simptomų slopinimui. Jis taip pat gali būti vartojamas niežtinčių odos išbėrimų (pūkšlių arba dilgėlinės) gydymui.